Magyarok szövetsége: A téli napéjegyenlőség a szellemi hitvilág szerint a fény újjászületésének ünnepe

amikor a sötétség eléri a lehető legnagyobb, míg a fény a lehető legkisebb mértéket. A sötétség ezután csökkenni, a fény pedig nőni kezd.

A téli napéjegyenlőség  a szellemi hitvilág szerint a fény újjászületésének ünnepe.

A legrövidebb éjszaka hajnalán a pilisszántói Sziklatemplom dombján

A keresztény adventi koszorú állítás szokásának gyökerei igen korai korokba nyúlik vissza, amikor örökzöld ágakkal, fagyönggyel, magyallal ünnepelték a téli napéjegyenlőség idejét.

A fagyöngy szent növény volt

A kerék jelentése a fény visszatérésének ünnepe, az élet örök körforgására, az örök újjászületésre utal. Ilyentájt a kelták az ajtókra örökzöld ágakat aggattak, fagyönggyel, magyalággal díszítették azt.

Ma hagyományosan fenyőgallyakból készül a koszorú négy gyertyával, melyek advent 4 hetét jelképezik. Uralkodó színei a zöld (örökzöld), a piros és az arany, melyek a karácsonyi ünnepkör domináns színei. Minden héten egy-egy újabb gyertyát  kell meggyújtani  a koszorún.

Az ajtóra erősített, gyertya nélküli koszorú a szíves vendégvárást reprezentálja.

Címkék: egyenlőség fagyöngy gyertya napforduló napéj téli