Magyarok szövetsége: Budapest legnagyobb hagyományőrző rendezvényét tartjuk október 9-én a Mátyásföldi repülőtéren!

Az esemény színes programja, fellépők, bemutatók és a vásári forgatag biztosítja, hogy egy szórakoztató, különleges napot tölthetnek velünk.

Egész nap látványos programok, mindeközben az előadói sátrakban lehetőség nyílik komolyabb információszerzésre is, neves előadóink változatos témákról tartanak előadásokat.

Szórakoztató programok gyerekeknek: állatsimogató, pónilovaglás, arcfestés, kézműves foglalkozások: gyöngyfűzés, csuhébábú készítés, rajzolás, játszóház, szalmabála-ugrálóház.

Bemutatók, kipróbálási lehetőséggel: kovácsműhely, kerámiakészítés, üvegfestés, stb.

Egy kis hazai a vásárban, háti készítésű termékek formájában:

• Hagyományos, magyaros ételek, italok, kenyérlángos, kemencés finomságok, sültek, borjúkötél, krumplilángos, kürtőskalács, házirétes, fánkok, édességek, finom borok, Magyarok söre, magyar üdítők.

• Házi lekvárok, szörpök, méztermékek, édességek, kézműves csokoládé, aszalt gyümölcsök, mézeskalács, házi tejtermékek, sajt, túró, mangalicából készült finomságok, száraztészták, díszüveges borok, pálinkák, növényi olajok.

• Természetes illatosítók, kézzel készült szappanok.

• Gyöngyékszerek, drótos ékszerek, lószőr ékszerek, ásvány, féldrágakő ékszerek, bőr és szárazvirág díszek, csuhé, szalma játékok, csont dísztárgyak és használati tárgyak, kerámiák.

• Hagyományőrző ruhák, cipők, szőttesek, gyapjúruhák, népművészeti ruhák, ingek, kézimunkák.

• Fazekas termékek, kovácsoltvas dísztárgyak, konyhai eszközök, fajátékok, kések, ollók, vadászkések.

• Egyedi logikai játékok, marionett és kesztyűbábok, merített papír tárgyak, könyvek.

vásár vásár vásár

Címkék: budapest hagyományőrző mátyásföldi repülőtér