Magyarok szövetsége: Csatorna Szigetek . Kamatmentes állami pénz .

Csatorna Szigetek . Kamatmentes állami pénz .
Napjainkban is, forgalomba levő közösségi pénz . -1937-ben a Guernsey által kibocsátott állami pénz 175 000 font, mindössze 450 font kiadással járt, ugyanis ennyibe került a bankjegyek nyomdai előállítása és a forgalomba hozatallal járó adminisztrációs költség. Ha ugyanebben az összegben a brit bankoktól hiteleket vett volna fel az államocska, akkor az minimum 11 383 fontjába került volna, mert ennyi kamatot kellett volna érte fizetnie.
-Az 1817-el kezdődő kísérletezés Guernsey-n a saját kibocsátású pénz forgalomba hozatalával bebizonyította, hogy inflációs veszély nincs, mivel lényegében a mai napig nem sújtotta infláció Guernsey és Jersey államocskát. Az állam pénzügyeit intéző hivatalnokok mindig gondosan ügyeltek arra, hogy a gazdasági életnek, a társadalomnak és a polgároknak, ahhoz, hogy tevékenységüket zavartalanul folytathassák, mennyi jelre (pénzre), mint közvetítő közegre van szükségük.
-Ma is, ha valaki Guernsey-re látogat, azonnal mély benyomást tesz rá az az olcsóság, amely a Nagy-Britanniában érvényes árakhoz képest mutatkozik. Az alacsony adózásnak és csekély behozatali vámoknak köszönhetően Guernsey polgárai nem csak olcsón vásárolhatják meg az életükhöz szükséges árukat és szolgáltatásokat, de jóval magasabb az átlagjövedelmük, mint a többi nagy-britanniai lakosnak, és e két tényező következtében lényegesebb jobb az életszínvonaluk. Guernsey az infláció miatti aggodalmat nem ismeri.
-TELJES CIKK :

Címkék: csatorna szigetek . kamatmentes állami pénz . napjainkban is forgalomba levő közösségi pénz .

Moré Csaba József üzente 13 éve

Guernsey a világ második legnagyobb csatorna-szigete. Történelme igen változatosan alakult. A mintegy 70 m2 km-es területen közel 55 ezer lakos él.Valóban működnek off-shore cégek, hiszen Guernseyben nem létezik forgalmi adó, a társasági adót sem ismerik, s a személyi jövedelemadó minimális. Miután Guernsey nem tagja az Európai Uniónak, így nem vonatkoznak rá az EU törvények és irányelvek. Ezért lehetett önálló pénzügyi politikája miatt Európa legnagyobb üzleti biztosítási központja, hiszen erős banki szereppel bír, ugyancsak jelentős a befektetési alapkezelési és vagyonkezelési pénzügyi szerepe is. Mindezek figyelembevételével érthetetlen, hogy az ottani igen magas életszínvonalára tekintettel miért nem növekszik jelentősen e területen lakók száma, ennek oka feltehetően az EU-tól független betelepedést szabályozó belső rendeleteikre vezethető vissza.

Válasz