Magyarok szövetsége: Egy éves a Magyarok Szövetsége Mozgalom - mi történt az első évben

Az a feladatunk, hogy megszervezzük azt a társadalmi erőt, amely képes megszervezni a magyar parlament felsőházát, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy a teljes nemzetet be tudjuk juttatni a parlamentbe. Csak így valósul meg a magyar nép minden tagjának érdekeit szolgáló igazi népképviseleti rendszer – hallhattuk Vukics Ferenctől, a Magyarok Szövetsége november huszonhatodikai kunszentmiklósi munkaértekezletén.

Az országos tanácskozáson a jelenlévő küldöttek elfogadták a Szövetség által kidolgozott új alaptörvény tervezetet, amely a Magyar Alkotmányosság Alaptörvénye nevet viseli. Az alaptörvény-tervezet közreadásával a Magyarok Szövetsége elő kívánja segíteni az alkotmányos rend helyreállításához vezető társadalmi folyamat elindítását. A társadalmi vitára bocsátott alaptörvény tervezet írásos formában is megjelent, amelynek 1500 példánya a munkaértekezleten elfogyott, de az utánnyomás hamarosan az újságárusoknál is megvásárolható lesz.

A Szövetség elnöke éves értékelésében arról beszélt, hogy 20 év késéssel most kezdődött el a magyarországi valódi civil társadalom megteremtése.

A Magyarok Szövetsége eddigi tevékenységével bebizonyította, hogy képes egy alulról építkező társadalmi önszerveződés motorja lenni, és bebizonyította, hogy lehetséges a közösségeket az önmagáért, az önmaga megmentésért és a jövőért végzett társadalmi munkára aktivizálni.

Eljött az idő, hogy a lakossági fórumok, magyarok vásárai, adventi és karácsonyi megemlékezések, irodalmi és más kulturális rendezvények után (a Szövetség megyei szervezetei és tagozatai az év hátralévő részében közel hatszáz rendezvényt szerveznek) megszervezzék a tagok egymás közötti kapcsolatait és életét könnyebbé tévő gazdasági intézményeket is.

A Magyarok Szövetségének tagjai 2009 októberében létrehoztak egy termelő, szolgáltató, fogyasztói szövetkezetet, amelynek célja a Magyarországon és magyarajkú területeken dolgozó magyar emberek támogatása.

A Szövetkezet kizárólag magyar, a Kárpát-medencében megtermelt alapanyagokból készült termékeket forgalmaz.

Megkezdődtek az előkészületek egy olyan, kizárólag magyar tulajdonú pénzintézet létrehozására is, amely a tagjainak, a körülötte lévő közösségnek, a gazdaságnak és a társadalom egészséges működésének az elősegítése érdekében alakul meg.

Végül elkezdődött egy olyan gazdasági érdekköröktől független magyar televízió megteremtése is, amely a társadalom minden egyes korosztálya számára képes a magyarság páratlanul gazdag kulturális kincsét bemutatva színvonalas műsorokat szolgáltatni.

Címkék: egy éves magyarok szövetsége mozgalom társadalmi önszerveződés